Monday, April 26, 2010

Moja Kolekcja Naparstków (Agnieszka, Polska)

Mam na imię Agnieszka. Jestem kolekcjonerką naparstków i inicjatorką tego bloga. Naparstki zbieram od 2004 roku i od tego czasu poszukiwałam miejsca, w którym kolekcjonerzy z całego świata mogliby wymieniać doświadczenia związane ze swoim hobby, miejsca, gdzie dzieliliby się swoją wiedzą, rozmawiali, a także mogliby wymienić się naparstkami. A zatem, serdecznie witam na blogu Thimbles of the World (Naparstki z całego świata) i pozwólcie, że rozpocznę wpisem o mojej kolekcji.


Pierwszy naparstek podarował mi Tata. Z węgierskiej wyprawy przywiózł mi w prezencie małe porcelanowe cacko wytwórni Hollohaza. Przez dłuższy czas był to tylko jeden zbibelotów zdobiących półkę. Przez myśl mi wówczas nie przeszło, że istnieją jakieś większe pokłady takich bezużytecznych przedmiotów. Przecież naparstek wykonany z porcelany czy szkła funkcji swego metalowego czy drewnianego przodka nie może już pełnić.


Później, okazało się, że oprócz typowych, metalowych czy plastikowych naparstków pomocnych przy szyciu czy haftowaniu, istnieją także prawdziwe dzieła sztuki, wykonane z drewna, szkła, kamieni, ceramiki, ręcznie malowane, wypalane, nawet zdobione prawdziwie złotymi farbami oraz te kompletnie nie przypominające klasycznych naparstków - figurki...


Dziś, w swojej kolekcji mam już 937 naparstków. Pochodzą z czterech kontynentów i ponad trzydziestu krajów. Zachęcam do odwiedzenia mojego bloga poświęconego naparstkom. Znajdziecie tam informacje o mojej kolekcji, o konkretnych naparstkach, wytwórniach i sygnaturach. Pojawiają się także liczne wątki na temat porcelany, bowiem znakomitą większość mojej kolekcji stanowią właśnie naparstki porcelanowe.

Czas na Wasze historie! Przyłączcie się do Thimbles of the World i współtwórzcie najlepszą stronę kolekcjonerską!

Agnieszka
Moja Kolekcja Naparstków

2 comments:

COSAS MIAS said...

Thank you very much for the invitation. Nice to join your group, to enjoy something that we like.
SALUDOS
CARMELA

Thimbles of the World said...

Thank you. I hope that there will be more posts and attractions soon :) There will be a banner to get for shure any day now. Greetings!

Related Posts with Thumbnails
 
speedbloggertemplate.co.cc. Powered by Blogger.com